Galaretkowiec z bananami
kolorowy sernik na zimno

galaretkowiec z bananami

Pyszny sernik na zimno z galaretkami i bananami. Bardzo prosty do przygotowania. Masa serowa z serków naturalnych homogenizowanych połączona z galaretką, na wierzchu sernik udekorowany plasterkami bananów. Serki naturalne można zastąpić serkami homogenizowanymi o smaku waniliowym. Galaretki najlepiej użyć o trzech różnych smakach i kolorach (u mnie: truskawkowa, kiwi i cytrynowa). Ciasto w sam raz na upalne dni. Sprawdzi się też świetnie jako niedzielny deser o każdej porze roku. Porcja na tortownicę o śr. 21 cm.

Data dodania:
06.05.2007r.
Składniki:
  • 4 serki homogenizowane naturalne (każdy po 150 g), mogą też być waniliowe
  • 3 galaretki o różnych smakach (truskawkowa, kiwi i cytrynowa), każda po 77 g
  • 2 - 3 banany
Przygotowanie:
Serki wyjąć wcześniej z lodówki, aby się ociepliły.
 
Spód tortownicy wyłożyć papierem do pieczenia, wypuszczając papier na zewnątrz, boków nie wykładać papierem i niczym nie smarować.
 
Galaretkę truskawkową rozpuścić w 1 szklance wrzącej wody, dokładnie wymieszać. Dodać 2 serki naturalne i ponownie dokładnie wymieszać. Odstawić do lekkiego stężenia. Przelać do tortownicy i wstawić do lodówki do całkowitego stężenia.
 
Galaretkę o smaku kiwi przygotować tak jak truskawkową. Na stężoną warstwę truskawkową przelać masę kiwi i wstawić do lodówki do stężenia.
 
Trzecią galaretkę o smaku cytrynowym rozpuścić w 1,5 szklanki wrzącej wody, wymieszać i odstawić do lekkiego stężenia. Gdy galaretka będzie gotowa, ciasto wyjąć z lodówki, poukładać plasterki bananów (ok. 0,5 cm), pokrojone tuż przed układaniem i zalać tężejącą cytrynową galaretką (bez serków).
 
Sernik ponownie wstawić do lodówki do całkowitego stężenia, na kilka godzin lub na całą noc. Ciasto przechowywać w lodówce.
 
Smacznego!
sernik na zimno galaretkowiec galaretkowiec

TAGI: [galaretkowiec, sernik na zimno z bananami]

Ciasta z truskawkami

przepisy na ciasta z truskawkami

Jagodzianki i ciasta z jagodami

przepisy na ciasta z jagodami

Ciasta z porzeczkami

przepisy na ciasta z porzeczkami

Crumble i kruszonki z owocami

przepisy na crumble i kruszonki

Lemoniady, kompoty, soki

przepisy na soki, lemoniady, kompoty

Przetwory z owoców

przepisy na przetwory

 
Polecam:
Dyktanda
Przepisy na sałatki


ALFABETYCZNIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | POLITYKA COOKIES | PRAWA AUTORSKIE | WYŁĄCZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI | reklama | kontakt
COPYRIGHT © ZUNET 2007 - 2024