Ciasta.net - Kompot wi¶niowy
Twoja wyszukiwarkaKompot wi¶niowy
najlepszy domowy kompot na lato

kompot wi¶niowy

Przepyszny orzeĽwiaj±cy kompot wi¶niowy. W smaku nie za słodki i nie za kwa¶ny, taki w sam raz. Idealny na letnie upały. Można podawać w różnej temperaturze: lekko ciepły, schłodzony, a nawet gor±cy od razu po ugotowaniu. Wg mnie najlepszy jest letni, prawie schłodzony. Smak kompotu można regulować poprzez dodanie więcej lub mniej cukru (wszystko zależy od indywidualnych upodobań smakowych). Kompoty w zasadzie gotuję na "oko", wszystko zależy od ilo¶ci owoców jakie mam w danej chwili, ale w tym przepisie postaram się podać mniej więcej proporcje. Tak naprawdę w gotowaniu kompotu nie ma nic trudnego, trzeba zagotować wodę, wrzucić owoce i dosłodzić (tak aby kompot nam smakował). Porcja na ok. 4 litry kompotu. Polecam wypróbować jeszcze w tym sezonie wi¶niowym!

Data dodania:
18.07.2016r.
Składniki:
  • 1 kg wi¶ni
  • ok. 4 lity wody
  • 8 - 9 łyżek cukru
Przygotowanie:
Wi¶nie umyć i os±czyć na sitku z wody. W garnku zagotować wodę, zmniejszyć ogień, tak aby woda lekko "mrygała", dodać wi¶nie, wsypać cukier i gotować na małym ogniu przez ok. 10 minut. Zdj±ć z ognia i przestudzić. Podawać schłodzony.
 
Smacznego!
PodpowiedĽ:
Kompot można podawać w różnej temperaturze: lekko ciepły, schłodzony w lodówce, a nawet gor±cy od razu po ugotowaniu. Do kompotu wi¶ni nie drylujemy, gotujemy z pestkami. Ilo¶ć cukru możemy regulować wg własnych upodobań smakowych, można dodać mniej niż w przepisie, albo więcej je¶li lubimy kompot bardziej słodki.
Wydrukuj przepis
kompot wi¶niowy kompot wi¶niowy

TAGI: [kompot wi¶niowy, przepis na kompot z wi¶ni]

Zobacz również: